1516 FIXTURES/RESULTS

020416RaceNightTicket

**WTAFC Racing-Evening, Saturday 2nd April 2016** Please call Steve on 07876805679 for a ticket =]

 

JUNE 2015

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14. WTAFC AGM, 17:00
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29. NBFL AGM 19:30 30

JULY 2015

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14. Pre-Season training begins. 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28. 29 30 31

AUGUST 2015

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
1. WTAFC hosting the 4th Charlie Allum Memorial Day. 1st Kick-off at 11:00am 2
3. Groundhop meeting 4. 5 6 7 8. 9
10 11. Friendly. 1st Team v Naphill, HOME 7:45pm 12 13 14 15. Club day, Ground Work followed by mixed teams games at 2pm 16
17 18. 19. 20. Robin Antonowicz Memorial Cup. Wallingford 3 Oxford City XI 1 21 22. Friendly WTAFC-A 5 Steventon Res 1 23
24 25. 26. Charlie Allum Memorial Shield. Wallingford 2 Wantage Town Reserves 1 27. 28 29. Friendly v Dorchester Reserves, HOME 12:00 30
31

SEPTEMBER 2015

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
1. Training, 7pm 2. Vets Freindly v Didcot Town, Away-7:45pm 3 4 5.  Faringdon-1 WTAFC3 6
7 8 9. WTAFC Vets2 OUP Vets-1 10 11 12. WTAFC1 v Saxton Rovers-2 ———– Drayton Res-1 WTAFC Res10 ———– Hagbourne Utd Res-1 WTAFCA5 13
14 15 16. Witney Royals Vets-1 WTAFC Vets4 ———– Watlington Home 17 18. WTAFC-0 Abingdon Town-1 Groundhop Evening 19. Marcham Res-2 WTAFC Res-4 AET (11 after 90 mins) AG Kingham Cup ———– WTAFCA0 Hungerford Town Swifts Res-13 20
21 22 23. OUP Vets-1 WTAFC Vets-3 ———– Watlington Home 24. 25 26. Long Wittenham Ath-3 WTAFC6 ———– WTAFC Res3 Faringdon Town-A-0 ———– Sutton Courtenay Res-6 WTAFCA2 27
28 29 30. WTAFC Vets15 WOSA Vets-0

OCTOBER 2015

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
1 2 3. WTAFC6 Dorchester-0 ———– Hagbourne Utd-1 WTAFC Res-1 ———– WTAFCA4 Hanney66Club-3 4
5 6 7. Watlington Home 8 9 10. Newbury FC-3 WTAFC0 BBFA County Intermediate Cup 2nd Round ———– Stanford-in-the-Vale Res-3 WTAFCRes-3 ———– WTAFCA0 North Oxford Res-3 11
12 13 14. WTAFC Vets-2 ChinnorB-2 15 16 17. Kintbury Rangers-2 WTAFC0 ———– WTAFC Res2 Compton FC-3 AET B&B Junior Cup ———– WTAFCA0 Faringdon TownA-3 NB League Cup 18
19 20 21. WTAFC Vets5 Watlington Town OB’s-0 22 23 24. Crowmarsh Gifford-2 WTAFC-2 ———– WTAFC Res3 Abingdon Town Res-1 Nairne Paul Trophy 1st Rd ———– Uffington Utd Res-WTAFCA-4 25
26 27 28 29 30 31. East Hendred-0 WTAFC3 ———– Watlington Town Res-1 WTAFC Res0 A-G-Kingham-Cup 2nd-round ———– WTAFCA6 Marcham Res-1

NOVEMBER 2015

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
1
2 3 4. Watlington Home 5 6 7. **OFF** Kintbury Rangers v WTAFC 1:30pm Charity Shield **Off due to waterlogged pitch** ———– WTAFC Res7 Blewbury-1 8
9 10 11. Milton Utd Vets-0 WTAFC Vets-4 ———– Watlington Home 12 13 14. WTAFCA4 Watlington Town Res-0 15
16 17 18. Watlington Home 19 20. Abingdon Town Res-0 WTAFC Res1 21. WTAFC1 Lambourn Sports2 ———– Grove Rangers Res-1 v WTAFCA0 22
23 24 25. WTAFC Vets-1 Witney Royals-1 26 27 28. KintburyRangers-4 WTAFC2 CharityShield ———– WTAFCRes7 LongWittenhamRes-1 ———– Steventon Res-0 WTAFC-A1 29
30

DECEMBER 2015

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
1 2. Oxford City Vets-1 WTAFC Vets9 3 4 5. Hungerford Town Swifts-2 WTAFC0 North Berks Cup ———– WTAFC Res4 Kennington Athletic-0 ———– Hungerford Town Swifts Res-1 WTAFCA-1 6
7 8 9. WTAFC Vets0 North Leigh Vets-1 Hellenic League Vets Over 40’s Challenge Cup 1st Rd 10 11 12. WTAFC0 Kintbury Rangers-4 ———– East Hendred Res-5 WTAFC Res3 ———– Marcham Res-2 WTAFCA6 13
14 15 16 17 18 19. Berinsfield-0 WTAFC-0 ———– WTAFC Res5 Berinsfield Res-3 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

JANUARY 2016

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
1 2. Saxton Rovers-1 WTAFC-2 ———– WTAFC-A-1 Burclere Res-1 3
4. **OFF** WTAFC Res v Abingdon Town Res **OFF** 5 6 7 8 9. WTAFC3 Crowmarsh Gifford1 ———– Kennington Athletic-1 WTAFC Res3 ———– **OFF** WTAFC-A v Hagbourne Utd Res **OFF** 10
11 12 13 14 15 16. WTAFC2 Drayton-0 ———– **OFF** Drayton Res v WTAFC Res 1:30pm Nairne Paul Trophy QF **OFF** ———– North Oxford Res-5 WTAFCA2 17
18 19 20 21 22 23. Lambourn Sports-1 v WTAFC0 ———– WTAFC Res4 Drayton Res-2 ———– WTAFC-A2 Didcot Eagles-4 24
25 26 27. **FRIENDLY** WTAFC Vets v Goring-A 28 29 30. WTAFC2 Long Wittenham Athletic-0 ———– Lambourn Sports Res-4 WTAFC Res3 ———– WTAFC-A0 Steventon Res-0 Played at Brightwell FC 31

FEBRUARY 2016

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
1 2 3. **FRIENDLY** WTAFC Vets-5 Watlington Town Vets-1 4 5 6. WTAFC2 v Berinsfield-3 ———– **OFF** Faringdon Town-A v WTAFC Res **OFF** ———– **OFF** Hanney-66-Club v WTAFC-A **OFF** 7
8 9 10. **OFF** WTAFC Vets v Milton Utd Vets**OFF** 11 12 13. Dorchester-0 WTAFC1 2:30pm ———– Long Wittenham Res-0 WTAFC Res3 ———– WTAFC-A3 Uffington Utd Res-1 14
15 16 17. **OFF** Goring Utd B (GOB’s) v WTAFC Vets **OFF** ———– **OFF** Watlington HOME OFA Veterans Cup Semi-Final **OFF** 18 19 20. WTAFC4 East Hendred0 ———– **OFF** Drayton Res v WTAFC Res 2:00pm Nairne Paul Trophy QF **OFF** ———– Hanney-66-Club-0 WTAFC-A2 21
22 23 24. Watlington HOME 7:45pm OFA Veterans Cup Semi-Final 25 26 27. Drayton-0 WTAFC6 ———– WTAFC Res8 Drayton Res-0 Nairne Paul Trophy QF ———– WTAFC-A9 Hagbourne Utd Res-0 28
29

MARCH 2016

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
1 2. Watlington HOME-7:45 3 4 5. Wallingford Hosting B&B Finals ———– Blewbury-1 WTAFC Res4 ———– Watlington Town Res-0 v WTAFC-A3 6
7 8 9. **OFF** Chinnor-B v WTAFC-Vets **OFF** 10 11 12. **OFF** Abingdon Town v WTAFC **OFF** ———— Faringdon Town Res-0  WTAFC Res4 Nairne Paul Trophy SF at Stanford in the Vale FC ———– WTAFC-A-2 Sutton Courtenay Res -5 13
14 15 16. WTAFC Vets13 Oxford City Vets-0 17 18 19. Wallingford Hosting B&B Finals ———– Faringdon Town-A-0 WTAFC Res4 20
21 22 23. WOSA Vets / Carterton-1 WTAFC Vets2 ———– Watlington HOME 24 25 26. WTAFC Res-2 Abingdon Town Res-2 27
28 29 30. WTAFC Vets6 Goring Utd B (GOB’s)-0 31

APRIL 2016

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
1 2. WTAFC Res6 Lambourn Sports Res-1 ———— Burghclere Res-2 WTAFC-A4 3
4 5 6 7 8 9. WTAFC Res v Stanford-in-the-Vale Res H-W ———— WTAFC-A2 Grove Rangers Res-1 10
11 12. 13. Watlington Town OB’s-0 WTAFC Vets-4 14 15 16. **OFF** Wallingford Town AFC hosting NBFL League Cup Final **OFF** ———— **OFF** Didcot Eagles v WTAFC-A **OFF** at Didcot Town FC’s Training Ground 17
18 19 20. WTAFC Vets5 Milton Utd Vets-1 21 22 23. WTAFC Res7 Hagbourne Utd-0 24
25 26. Berinsfield Res-0 WTAFC Res9
27. 28. Goring Utd B (GOB’s)-2 WTAFC Vets5 29. WTAFC Res0 Kintbury Reserves-3 Nairne Paul Trophy Final at Milton Utd FC 30. WTAFC2 Faringdon Town-1 —————— Didcot Eagles-7 WTAFCA2

MAY 2016

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
1
2 3. WTAFC Res2 East Hendred Res-4
4 5. **OFF** Cholsey FC using outside pitch **OFF**
6 7. Wallingford Town AFC hosting NBFL League Cup Final 7:00pm 8. Cholsey FC using main pitch 10:30am
———–
Wallingford Vintage Car Rally using outside pitches
 
9 10. WTAFC v Naphill. Friendly 11. Chinnor-B v WTAFC-Vets 7:45pm 12 13 14. Abingdon Town v WTAFC 2:30pm Away 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27. ?Hockey Club using Changing rooms? 28. Dave Quinn using outside pitch
———–
?Hockey Club using shower rooms?
29. Rugby Club using Showers
———–
?Hockey Club using shower rooms?
30 31
Advertisements

Recent Posts